Три хороскопски знаци на кои ќе им се насмее љубовта во месец август!

Последниот месец од ова лето на некои луѓе може да им го промени љубовниот живот. После врелиот и бурен јули на некои хороскопски знаци ова ќе им биде многу романтичен август.

ЛАВ

Сите жени родени во знакот на Лав, кои се уште не се во врска, овој месец ќе се заинтересираат за два потполно различни типа на мажи. Кај едниот ќе им се допадне изгледот, а кај другиот шармот. Пред нив ќе биде тешка задача да го изберат вистинскиот партнер. После колебањето тие сепак ќе го послушаат срцето.

Можно е да се појави љубомора поради личност која секојдневно поминува време со вашиот партнер. Најпаметно е да поразговарате со нега, а после разјаснување на ситуацијата, вториот дел од месецот ќе го поминете без љубовни грижи.

Прочитајте и...  Актерот од хит сериите „Gossip Girl“ и „YOU“ стана татко: Ова момче е вистинско чудо за нас! (ФОТО)

ВАГА

Дали се уште го барате својот партнер? Сега е вистинската можност и да го пронајдете. Доколку во вашиот живот постои некој кој ви се допаѓа, овој месец ќе имате шанса да си пријдете. Ве очекува вистинска холивудска љубовна приказна каде ќе делува како целиот свет да се врти околу вас и вашиот партнер.

Сите Ваги кои моментално се во врска можно е да почувствуваат заситеност од партнерот. Доколку се почувствувате така замолете го партнерот да поминете некое време одвоено.

ВОДОЛИЈА

Доколку немате партнер време е да се обидете да го најдете онлајн. Онлајн познанствата можат да бидат магични и мистериозни. Веројатно ќе повикате еден привлечен странец во својот живот кој ќе ве заинтригира. Од тоа може да прерасне сериозна врска.

Прочитајте и...  Избран е најдобриот филмски лик на сите времиња: Неговиот широк спектар на емоции, ги освои срцата на гледачите!

Доколку сте во врска, овој месец ќе биде мирен. Доста време ќе поминувате заедно со што ќе го разбудите и својот однос и ќе ги зајакнете емоциите. Не заборавајте да посветите малку време и на себе.

Прочитај повеќе

Јапонски научници тврдат: Кога сте опкружени со дрвја се полните со енергија и се подмладувате!

Слободен Печат

Почина „Мама Рамбо“, мајката на Силвестер Сталоне

Слободен Печат

Фаталната Саманта од „Сексот и градот“ зад себе има три пропаднати брака, а љубовта на својот живот ја најде по 60. година

Слободен печат

Разговор со Маргарита Арсова, координатор на „Синедејс“: „Филм на секое платно“ ги оживува старите заборавени кинолокации во Скопје

Јасмина Кантарџиева Димков

Водич за зимница: Стари рецепти од нашите баби за најдобри домати, пиперки и кисели краставички

Слободен Печат

Пријателките од „Пријатели“ на доделувањето на „Еми“: Цимерки сме од 1994 година!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Марк Ентони изнесе непознат детаљ за Џенифер Лопез: Таа сакаше да се прикрадува и да ги прислушува своите вработени

Слободен Печат

Дали може симптомите на ковид-19 да се појават и веднаш да исчезнат?

Слободен печат

Што кога на децата им е досадно? Еве неколку предлози

Слободен печат

Осум знаци на усните што ја откриваат здравствената состојба – од дијабетес до болести на црниот дроб

Слободен печат

Дневен хороскоп за 22 септември: Верувајте во себе и покажете им на сите дека знаете што сакате

Слободен печат

Виц на денот: Корона

Слободен печат