22 C
Скопје

Три хороскопски знаци на кои ќе им „цвета љубовта“ оваа пролет

Секоја сезона носи одредени романтични моменти, но најдобро е да се заљубиме во пролетта кога сè околу нас цвета.

Хороскопските на кои ќе им „цветаат љубовта“ оваа пролет се Овен, Бик и Близнаци, пренесува index.hr.

Овен

Откако Венера влезе во нивниот знак на 21 март, романтичното време за Овен веќе е во полн ек.

Оваа пролет Овните ќе се чувствуваат многу оптимистички и уверени, доволно само да бидат подготвени за нова љубов, знаејќи колку вреди и што можат да понудат.

Бик

Романтичните Бикови секогаш се подготвени за љубов, а овој април ќе имаат бројни можности да ја остварат таа желба. Во средината на април, тие ќе се сретнат со нови потенцијални партнери, а веќе на крајот на месецот ќе почувствуваат која личност е соодветна за нив.

Близнаци

Близнаците ќе се снајдат најдобро на почетокот на мај, кога ќе има бројни можности за флерт, но и нешто посериозно. Најдобро време за љубов за нив ќе биде на крајот на месецот, кога ќе се случи сериозна промена во нивниот љубовен живот.

Поврзани вести

Бен Афлек ѝ испратил видео: Нивин Џеј го откачила актерот мислејќи дека е лажен профил и сега се кае

Слободен Печат

Белгиски земјоделец „по грешка“ ја поместил границата со Франција

Слободен Печат

ВИДЕО: Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу со извонредна изведба на македонската песна „Оди ѕвездо“ од Наум Петрески

Слободен Печат

Нашиот музичар Гоце Талевски ја изгуби битката со коронавирусот

Слободен Печат

По долго отсуство од социјалните мрежи се огласи Адел – со посебна причина

Слободен Печат

ГАЛЕРИЈА: Ова е Давид Неделковски – козар кој се чувстува како Козак – слободен човек, во хармонија со природата, на пасиштата од својот прадедо

Мими Стојановска

Остави Коментар