„Трезна сум веќе пет недели“: Кејти Пери заедно со Орландо Блум паузираат со алкохолот

Profimedia
Фото: Профимедиа

Познатата пејачка неодамна посетила коктел забава во Њујорк и таму открила дека е трезна веќе пет недели. Кејти Пери додала дека склучила пакт без алкохол со вереникот Орландо Блум и си ветиле дека нема да пијат алкохол три месеци.

„Денес сум трезна пет недели“, изјави таа за списанието „People“ на коктел настан во хотелот „Мистер Парадајс“ во Њујорк во понеделникот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KATY PERRY (@katyperry)

„Склучив пакт со мојот партнер Орландо Блум и сакам целосно да се откажам од алкохолот“, рече таа додека на шега се преправаше дека ги брише солзите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Orlando Bloom (@orlandobloom)

Откако колегата од „Американски идол“ – Лук Брајан праша дали ќе попушти и ќе се напие, Кети брзо одговори – не.

„Не! Не можам да се предадам. Ветив. Три месеци“, одговори таа, мислејќи на нејзиниот „пакт“ со Блум.

ВИДЕО | Актерот Блум на средба со Зеленски во Киев, посети и детски центар

ВИДЕО | Орландо Блум се распеал во паб за Свети Патрик

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот