-8 C
Скопје

Третман за витилиго, сега има лек!

Pigmerise® ја враќа природната боја на кожата од 76-100% во кој било стадиум на витилиго.  

Pigmerise® ја поттикнува пролиферацијата на меланоцити што води до репигментација. Овој препарат е наменет за третман на различни форми на хипомеланози како витилиго, идиопатска леукодерма, пиебалдизам, хипомеланоза и други заболувања каде што постои намалување на меланоцитите.

– Pigmerise® е природен фитокомплекс добиен од зрното на црн бибер (Piper nigrum L.), алкалоиди и етерични масла за синергетски ефект. Без алкохол! Не содржи конзерванси!

– Pigmerise® ја заштитува клеточната ДНК и не предизвикува појава на меланом. Делува на две нивоа (дермално и епидермално), темелно ја поттикнува пролиферацијата на осветлените делови на кожата и ја враќа нејзината природна, здрава боја.

– Pigmerise® во FitaliteTM гел може да се користи и кај деца. Дозволена е апликација и на осетлива кожа, како и на деловите околу очите, усните и гениталиите.

Прочитајте и...  Анета Николова, доктор по ветеринарна медицина: Како да го навикнете кучето да седи само дома?

Иновативно медицинско помагало за третман на хипопигментации

Pigmerise® MD е медицинско помагало индицирано при третман на дисхромија, посебно при хипопигментација предизвикана од витилиго. Индицирано е за потпомагање на фазата на репигментација кај витилиго, само или во комбинација со други третмани. Тоа содржи фитокомплекс од Piper nigrum во липозомална крема со цел да се промовира брза и соодветна апсорпција.

Клинички докази: дериватите на пиперинот (пиперидин алкалоиди) од црн бибер не само што го стимулираат создавањето на меланоцити и меланогенезата, туку на тој начин доаѓа до синтеза на нов меланин.

Пред употреба консултирајте се со вашиот доктор или фармацевт и внимателно прочитајте го упатството.

За сите подетални информации, јавете со во аптека „Бета фармација 1“ (Beta Farmacia 1) на ул.„Иван Милутиновиќ“ бр.24 – Скопје, тел 02-3227-220, или Аптека „Бета фармација 2“ (Beta Farmacia 2) на ул. „Франклин Рузвелт“ бр.28/1-2 – Скопје, тел.02-3256-799, или 02-3246-698.

Прочитајте и...  Шокантно: Мистериозен монолит исчезна во САД, па најден е во Романија!

Пишете ни порака. Ќе ви испратиме брошура со состав, индикации и детална клиничка студија со пред/после фотографии, УВ и лабораториски резултати. За повеќе информации, контактирајте нѐ на 02 3227 220.

(комерцијален текст)

 

 

 

Поврзани вести

Што треба да направите со искинати банкноти?

Слободен печат

На неговите шеги се смее цела Македонија: Дали го препознавате момчето од фотографијата?

СП.

ВИДЕО: Џорџ Клуни призна дека сам ја потстрижува својата коса веќе 25 години – Но кога откри со што, започнаа шегите на негова сметка

Слободен Печат

Шокантно: Мистериозен монолит исчезна во САД, па најден е во Романија!

Слободен печат

Нивната љубов беше осудувана и исмејувана – Мадона (62) и нејзиното момче (26) го докажаа спротивното!

Слободен Печат

Стручњаците открија кои 6 особини треба да ги поседува секој маж кој е идеален љубовник!

Слободен печат

Остави Коментар