Трета среќа за иконата на грчката електронска сцена – Никос Диамантопулос повторно во Скопје!

Музичкиот серијал насловен Intermеzzo Music Rituals продолжува – овој пат со иконата на електронската музика од соседна Грција, артистот чии хитови сè уште се вртат на најпопуларните подиуми и радиостаници ширум светот – Никос Диамантопулос.

Гостувањето на Диамантопулос е закажано за утревечер, петок 17 јули, затоа не пропуштајте ја можноста да бидете меѓу најдобрите.

Инаку, ова не е прво гостување на Диамантопулос во првиот и единствен музички бар кај нас, кој патем е вистински хаус-музички ветеран кој ѝ служи на музичката индустрија повеќе од 30 години.

Тој во својата биографија има повеќе од 200 изданија, вклучувајќи четири албуми (LP) и соработува со најпознатите уметници, меѓу кои Little Louie Vega, Jask, Lustral, Hiroshi Watanabe, Roland Clark, Jamie Lewis…

Прочитајте и...  Автомобилите ги узурпираа тротоарите, пешаците на улица

Неговата музика се појавува на изданијата на врвните издавачки куќи како Armada Music, Defected, King Street, Purple Music, Vida Records, а е опишана како сон исполнет со емоции, микс на многу култури, вклучувајќи џез, соул, афро-бит, фанк и етно музика.

Прочитај повеќе

Пливачка преплива цел базен со чаша млеко на глава, а притоа не истури ниту капка: Новиот ТикТок тренд го поддигна на ново ниво! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Погледнете како изгледа заводникот Хосе Армандо од серијата „Есмералда“!

Васко Спасоски

Фотографии од минијатурни тетоважи кои ќе го променат вашиот став кон тетоважите!

Слободен Печат

Неприкосновената Моника Белучи од Грција им одржа лекција на жените како треба да изгледаат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Внимателниот гест на оваа мајка ја разнежни јавноста! (ФОТО)

Слободен Печат

Реакцијата на ова куче може да ве расплаче: Смртта на Муфаса очигледно го растажи (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Елена Ристеска позира во креација со деколте буквално до папок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Погледнете што објави: Џеј Ло ја покажа спалната соба и доби 1,2 милиони лајкови! (ФОТО)

Васко Спасоски

Не верувате во маски? Ова видео ќе ви покаже зошто се важни!

Слободен Печат

Од нејзиното мешање ќе ви се заврти во глава: Погледнете како танцува најзгодната српска пејачка и тоа на плажа! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Заносен летен стајлинг: Ана Ивановиќ како модна инспирација! (ФОТО)

Слободен Печат

Јелена и Северина во иста облека, но проценете на која подобро и стои! (ФОТО)

Васко Спасоски