Трет заразен со коронавирус во Хрватска: Маж кој работи во Парма е хоспитализиран во Риека

Во Хрватска е потврден трет случај на коронавирусот. Станува збор за маж кој работи во Италија, а е сместен во Риека.

– Од Клиниката за инфективни болести „Др.Фран Михаљевиќ“ во Загреб, докажан е третиот случај на заразен со новиот коронавирус. Станува збор за маж кој работи во Парма во Италија. Сместен е во болница во Риека – објави министерството за цивилна заштита, а пренесува „Индекс“.

За потсетување, првиот случај во земјата е откриен вчера. Заразен е 26-годишен маж кој минатата недела три дена престојувал во Милано со девојката. Момчето има благи симптоми и се наоѓа во изолација во Клиниката во Загреб.

Денес е откриено дека заразен е и братот близнак на ова момче.

Прочитајте и...  Британската Влада до 2025 година ќе ја отстрани опремата на Хуавеј

Прочитај повеќе

Мицкоски: Цениме дека имавме успешна кампања

Слободен печат

Николовски: За ВМРО-ДПМНЕ зборот враќање постои единствено за враќање на Груевски и обнова на режим

Слободен печат

Илон Маск пред Ворен Бафет, го зазема седмо место на листата на милијардери на „Блумберг”

Слободен печат

Царовска: Време е за 50:50, за силни жени кои што рамноправно учествуваат во создавање на силно општество

Слободен печат

Димитров и Царовска возеа велосипеди низ Скопје: Возиме сите напред кон ЕУ, таму каде што припаѓаме (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заев: Не смееме да дозволиме да ја прокоцкаме шансата што заедно ја создаваме овие три години (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Андреевски: Непотизам на дело, таткото и синот Мицкоски преку Машински факултет наплатиле илјадници евра од проекти од државната ЕЛЕМ

Слободен печат

Николовски тврди дека семејството Заеви се јавува како странски инвеститор во најмалку две европски држави

Слободен печат

Спасовски: Секое гласање за ДУИ е глас за ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Филипче: Во јули лиценцирани 66 доктори на медицина, половината од нив изразија желба да работат со ковид пациенти

Слободен печат

Што снимаш ти мајмуне- нападната новинарската екипа на Ал Џезира (ВИДЕО)

Слободен печат

Два нови случаи на коронавирус во Кавадарци

Слободен печат