12 C
Скопје

Тренерот на Реал, Зинедин Зидан позитивен на ковид-19

Како што информираат денеска од шпанскиот фудбалски клуб, францускиот стратег е позитивен на ковид-19.

Ова е објавено во пресрет на прес конференцијата која Зинедин Зидан требаше да ја одржи како најава за натпреварот од „Ла Лига“ против Алавес кој треба да се одигра в сабота.

Сега на Французинот му следува изолација и ќе ги пропушти наредните неколку мечеви.

Ќе биде заменет од Давид Бетони, неговиот прв помошник во стручниот штаб на „кралевите“.

Во четвртоколот го водеше тренингот, на кој со играчите разговараше околу дебаклот во Кралскиот купот и елиминацијата од третолигашот Алкојано.

Прочитајте и...  Годишен извештај на ЕУ: Жените чувствуваат повеќе последици од пандемијата одошто мажите

Поврзани вести

Пролет непријатно го изненади Металург во ракометниот плеј-оф

Слободен печат

Норвежаните ќе го бојкотираат Мундијалот во Катар!?

Слободен печат

Македонските футсалци одиграа реми со Србија

Слободен печат

ВИДЕО: Работнички пресилен за Сутјеска и останува во трка за плеј-офот!

Слободен печат

ВИДЕО: Спектакл на „Санремо“, музичкиот настап на Миха и Ибра ја крена Италија на нозе!

Слободен печат

Сејдини: Штип наскоро ќе биде пример за успешна фудбалска приказна

Слободен печат

Остави Коментар