Тренерот на Партизан, Милошевиќ добил шамари од „Гробарите“

Тренерот на Партизан, Саво Милошевиќ бил нападнат месец дена во клупскиот ресторан и притоа добил ќотек од навивачите на „црно-белите“.

Милошевиќ наводно добил неколку шамари од навивачите на Партизан, а причината за тоа тепањето е дека „Гробарите“ биле незадоволни од својот тренер кој не се појавил на состанокот со нив кој бил договорен еден ден претходно.

twitter/GROBARI JUG

Поранешниот фудбалер и репрезентативец на Србија дошол во клупскиот ресторан неколку дена подоцна и тоа во моменти кога на една од масите биле неколку навивачи на Партизан. Тие веднаш му пришле и по кратка расправија му удриле неколку шлаканици.

Според српските медиуми, токму овој инцидент е причина што Саво Милошевиќ се наоѓа на излезни врати од Партизан.

Прочитајте и...  ШОК: Српскиот репрезентативец Тошиќ нападнат со нож среде Белград

Прочитај повеќе

Хаотичен старт на сезоната во Ф1, триумфот за Ботас

Слободен печат

УФЦ: Замената подобра од оригиналот, Масвидал добива борба за титула?

Слободен печат

Пеналот повторно таличен за Реал Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Луда идеја или револуција: ФИФА најави роботи наместо судии на СП 2022

Слободен печат

ПСЖ му даде дозвола на Нејмар, може да преговара со Барселона

Слободен печат

Навивачите застанаа во одбрана на Новак: Американците се лицемери

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатна исповед на шведски тенисер: Одев на Гугл за да видам како да се убијам

Слободен печат

ШОК: Српскиот репрезентативец Тошиќ нападнат со нож среде Белград

Слободен печат

Кои фудбалски екипи се најголеми трошаџии во 21. век, четири екипи фрлиле повеќе од две милијарди евра на засилувања

Слободен печат

Ирски репрезентативец му вперил пиштол во челото на селекторот

Слободен печат

Шампионската од Вимблдон порача: Ѓоковиќ само сакаше да помогне

Слободен печат

Гвардиола: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат