Тренер доби отказ поради победа од 27:0! - Слободен печат

Тренер доби отказ поради победа од 27:0!

Тренер доби отказ, бидејќи неговите фудбалери триумфирале на натпреварот со 27:0. Екипата на Инвиктазуро го совлада составот на Марина калчо со еден неверојатен резултат, а тоа не им се допаднало на луѓето од Управата на клубот.

– Бевме изненадени и навистина тажни кога слушнавме дека нашиот јуниорски тим го совлада Марина калчо со 27:0. Тоа е спротивно на вредностите на младинскиот фудбал. Секогаш треба да го почитувате противникот, а тоа не се случи – рече претседателот на клубот, Инвиктазуро, Паоло Брогели, а известуваат италијанските медиуми.

Тој му извини на противничкиот тим поради убедливиот пораз.

– Како претседател, искрено му се извинувам на клубот Марина. Нашата управа донесе едногласна одлука да го отпушти тренерот Ричини. Нашите тренери имаат должност да ги тренираат младите играчи, но пред сè да им бидат педагози. Тоа не се случи во овој случај – додаде Брогели.

Прочитај повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: Халанд за 59 минути даде повеќе голови од Манчестер јунајтед во 2020 година

Слободен печат

Како „Вујо мајсторе“ ја прослави победата на Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат

Хит коментар на Класниќ: Доста е што веќе еден бубрег ми откажа, вчера можеше да ми откаже и срцето

Слободен печат

Надал немаше милост за Карено-Буста

Слободен печат

Прв трипл-дабл во кариерата на Ленард, лекција за Зајон од Јокиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

Цензура во живо: На клупска телевизија зборуваше за долгот на Јунајтед, водителот го замолкна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

fifteen + twenty =

Прочитај повеќе

Шпанија е противникот на Хрватска во финалето на ЕП

Слободен печат

Холандски мотоциклист е втора жртва на Релито Дакар

Слободен печат

Дувњак: Не се сеќавам што се случи во продолженијата

Слободен печат

Шпанија и Унгарија во финалето на ЕП во ватерполо

Слободен печат

Червар: Ракометот не е мртов

Слободен печат

Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци

Слободен печат