Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше…! (ВИДЕО)

Напаѓачот на Вулверхемптон има неверојатни физички предиспозиции, Адама Траоре повторно ја премести границата на спринтот во современиот фудбал…

А тоа можеже да се види и на четвртфиналниот натпревар против Севиља од фудбалската Лига на Европа.

Вулвси не успеаја да се пласираат во полуфиналето (0:1), а еден интересен момент се случи на дуелот во Дуизбург.

Како најбрзиот атлетичар на светот, Усеин Болт, Траоре во 13 минута истрча половина терен и на крајот дури успеа пенал за својата екипа, но не беше крунисано со погодок од страна на Хименез.

Еден шпански коментатор кој го пренесуваше мечот на еден интересен начин ја проследи соло акцијата на Траоре со имитирање на звук од мотор.

Прочитајте и...  Враговиќ и Николиќ за уште посилен Работнички

Прочитај повеќе

Бејл доаѓа во Скопје: Ќе дебитира за Тотенхем против Шкендија

Слободен печат

Шампионката на УС Опен се откажа од Ролан Гарос

Слободен печат

Кој е човекот кој ги собори рекордите на легендарниот Бубка: Почна да скока на три години, а за малку ќе ја оставеше атлетиката поради бејзбол (ФОТО)

Слободен печат

Нов пресврт на Мајами за водство од 2:0 во победи (ВИДЕО)

Слободен печат

Базел и Милан сигурни во квалификациите за ЛЕ, крај за Динамо Москва

Слободен печат

„Војната“ со Меси и слабите резултати предвреме ќе го избркаат Бартомеу од Барселна

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Легендарниот Бубка веќе не е најголем „скокач“, светски рекорд на Дуплантис

Слободен печат

Дрита го елиминира Силекс и од Лигата на Европа

Слободен печат

Дебакл на шампионката на Австралија Опен, на Мастерсот во Рим не освои ниту еден гем

Слободен печат

Јувентус, Наполи и Рома се договорија, Џеко и Милик ги менуваат клупските бои

Слободен печат

Нема крај на проблемите за Барселона, Кике Сетиен го тужи клубот

Слободен печат

Тотенхем и Мурињо доаѓаат во Скопје, Ибраими со фантстичен гол го потопи Ботошани (ВИДЕО)

Слободен печат