ТРАМП ЗА МАЛКУ КАКО ДАЧИЌ? Гром за влакно го промаши претседателскиот авион (ФОТО)

Претседателот на САД, Доналд Трамп стави на социјалните мрежи драматична фотографија од молња која удира директно во претседателскиот авион, што го присили да се откаже од планираното надгледување на подрачјата кои ги уништил ураганот Доријан.

Фотографијата настанала на аеродромот Марин Корпс во Северна Каролина. На неа се гледа познатиот претседателски авион Ер Форс 1, а од тмурното небо молњата потполно вертикално удира за малку зад авионот.

Првобитно било планирано Трамп со хеликоптер да ги надгледа подрачјата погодени со ураганот Доријан, но по овој инцидент се повлекле од таа идеја, па на претседателот во авион му е претставен извештај за настраданите, повредените и настанатата штета.

Прочитајте и...  Петровска: Со печат за продолжување на важноста може да се реши проблемот со пасошите

Громот удри непосредно по слетувањето на Трамп, а фотографијата е направена од местото на кое новинарите чекаа.

Инаку само пред една недела шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ доживеа уште една непријатна ситуација кога над Љубљана гром удри во неговиот авион со кој летал кон Блед.

Прочитај повеќе

„Независне“: Контејнери полни со кокаин фатени на патот кон БиХ

Слободен печат

Ангеловска: Инвестиции во луѓе, технологии и ефикасна администрација за посилно темпо на економски раст

Слободен печат

Скопје: За една недела отстранети 218 непрописно паркирани возила

Слободен печат

Самка Ибраимоски предложен за пратеник од ПЦЕР

Лекарите во Вухан ќе бидат сместени на крузери

Слободен печат

Делумно примирје меѓу САД и талибанците

Слободен печат

Остави Коментар

седум − два =

Прочитај повеќе

На „сивата листа“ се најдоа нови седум земји

Слободен печат

Борче Мирчевски – колекционер и мајстор за олдтајмери

МИА

Еве како изгледа најдолгиот железнички тунел кој наскоро треба да биде отворен (ВИДЕО)

Војислав Мојсовски

Прва жртва на коронавирус во Италија

Слободен печат

Сандерс: Русија подобро да не се меша во американските избори

Слободен печат

Играњето со Преспанскиот може да има висока цена

Слободанка Јовановска