-7 C
Скопје

Трамп со поддршка за Франција: Радикалните исламистички терористички напади мора веднаш да престанат

Американскиот претседател Доналд Трамп преку Твитер и даде поддршка на Франција, каде денеска во терористички напад беа убиени три лица.

Трамп на својот профил на Твитер напиша дека срцата на Американците се со Франција.

– Сочувствуваме со вас. Америка секогаш ќе биде со нашите најстари сојузници во оваа борба. Радикалните исламистички терористички напади мора веднаш да престанат. Ниту една земја во светот, Франција или која било друга, не може тоа долго да го толерира, напиша Трамп. 

Прочитајте и...  Адвокатите бараат да не плаќаат ДДВ: Не даваме услуги, туку правна помош

Поврзани вести

Црн рекорд во Бугарија: Во еден ден починаа 221 лице од последиците на ковид-19

Слободен печат

Директна авио-конекција меѓу Македонија и Украина: Од 6 декември по два неделни лета Киев-Скопје-Киев

Слободен печат

Почина Енвер Малиќи од компликации со Ковид 19

Почина хрватскиот новинар Лазо Голужа, автор на популарната „Квискотека“

Слободен печат

Си-Ен-Ен: Документите покажуваат – Кина покажувала помал број на заразени отколку што навистина имала

Слободен печат

Претседателот Стево Пендаровски со годишно обраќање во Собранието на 16 декември

Слободен печат

Остави Коментар