1 C
Скопје

Трамп, сепак, попушта: Бајден ќе почне да добива доверливи информации

Белата куќа му одобри на новоизбраниот претседател Џо Бајден да го добие досието со доверливи разузнавачки извештаи, изјави неименуван извор од администрацијата.

Оваа одлука значи дека Бајден ќе има пристап до најновите разузнавачки информации за најголемите закани за националната безбедност ширум светот, пренесуваат британските медиуми.

Прочитајте и...  АСОМ: Со измени на Законот на игрите на среќа, над 8000 луѓе ќе останат без работа и ќе се појави нелегално обложување

Поврзани вести

Нови земјотреси утрово ги вознемирија граѓаните на Петриња и Сисак

Слободен печат

Германија ја зајакнува контролата на границите

Слободен печат

САД разочарани од бугарското вето за Македонија, амбасадорката Брнз зборуваше за причините

Слободен печат

Општина Центар усвои Стратегија за меѓуетничка интеграција во образованието

Слободен печат

Португалија иако во „локдаун” ќе избира нов претседател

Слободен печат

Царовска: Со новите образовни програми да ги поттикнеме најмладите критички да размислуваат и да фатат чекор со нивните врсници во најразвиените земји

Слободен печат

Остави Коментар