Трамп: Сè што е поврзано со оваа измамничка истрага на обвинителот Малер да се отфрли

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека треба да бидат отфрлени сите случаи кои произлегле од „измамничката истрага” на специјалниот обвинител Роберт Малер за руското мешање во претседателските избори во 2016 година.

Тој навести дека поради истрагата би можел да покрене судска постапка.

– Се што е поврзано со оваа измамничка истрага е целосно несигурно и според мое мислење, би требало да биде отфрлено. Да не сум претседател би ги тужел сите кои се во таа приказна… можеби и ќе тужам, истакна Трамп.

Прочитајте и...  Професор од Кавадарци во мисија за изработка и донирање визир маски

Прочитај повеќе

Некои пациенти со коронавирус кај нас, ќе се лекуваат со терапии што се користеле против ХИВ и ебола

ОН бараат 2.500 милијарди американски долари за земјите во развој

Слободен печат

Се зголемува бројот на тестираните на дневна основа, бројката на дијагностицираните останува приближно иста

Слободен печат

Славјанка Петровска: Тетовец не ја почитувал самоизолацијата и заразил повеќе лица

Слободен печат

Ужасна глетка од Њујорк: Со вилушкари ги товараат починатите од коронавирус во ладилници (ВИДЕО)

Слободен печат

Од коронавирус починаа 821 лица, но еден податок сепак ги охрабрува Италијанците

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЕК: Ние работиме да ја надминеме оваа криза врз основа на европските вредности

Слободен печат

Волонтерка од Вухан: „Се исплашив од вирусот, но знаев дека морам да му на својот град“

Слободен печат

Столтенберг: Лично почувствував вистинска среќа гледајќи го знамето развиорено заедно со сите други знамиња на НАТО членките

МИА Агенција

Во Србија регистрирани 44 нови случаи, три смртни случаи, вкупно заразени 785 лица и 16 починати

МИА Агенција

Кипар воведува и полициски час

МИА Агенција

Филипче: Заводот во Козле нема да работи, заразени се осум медицински лица и двајца пациенти

Слободен печат