18 C
Скопје

Трамп покрена нова комуникациска платформа

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп отвори својата интернет платформа каде ќе може да поставува пораки кои другите ќе можат да ги споделуваат на Твитер и на Фејсбук, каде неговите налози се суспендирани.

Налозите на Трамп на Твитер и на Фејсбук се суспендирани по инцидентите во Капитол, а тој најави дека ќе покрене сопствена интернет платформа.

– Директно од масата на Доналд Џеј. Трамп, уследи еден ден пред одлуката на Фејсбук дали суспензијата на Трамп да се продолжи на неопределено време.

Налозите на Трамп се суспендирани поради страв од понатамошни насилни нереди по упадот на неговите приврзаници во Конгресот на 6 јануари годинава.

Поврзани вести

Борисов: ЕУ е најдоброто место за живеење во светот

МИА Агенција

Второстепена комисија ќе разгледува зошто пациент кој е кислородно зависен со ковид добил само три дена боледување

Мирослава Бурнс

Заев: Нашиот природен дом е Европската Унија

МИА Агенција

Вакцинирани вкупно 107.978 граѓани, 279.909 лица чекаат за вакцинација

МИА Агенција

Маричиќ: Идејата за обединета Европа е преголема за да биде попречувана

МИА Агенција

Димитров: Ќе биде добро со Софија да се вратиме на колосекот на партнество и пријателство

МИА Агенција

Остави Коментар