ТРАМП ОСУДЕН? Претседателот ќе оди во затвор, никој не верува ШТО СЕ СЛУЧУВА!?

Според Судот на САД, Трамп го прекршил американскиот Устав кога ги блокирал корисниците на Твитер кои имаат спротивни ставови од неговите.

Тој побарал повторно судење, уверен дека се работи за голема грешка. Трамп на Твитер има 63 милиони следбеници и често на профилот ги објавува своите одлуки.

Тие се проследени и со коментари на неистомислениците, а навика на Трамп или пак на неговиот ПР-тим е да ги блокира овие корисници, наместо да аргументира со нив.

Поради прекршувањето на Уставот на САД, на Трамп му се закануваат неколку години затвор, но тој ќе поднесе жалба.

Прочитајте и...  Делегации на СДСМ положија цвеќе и оддадоа почит на повеќе локации низ државата

Прочитај повеќе

Задолжителна маска и на палубите на бродовите и траектите во Грција

Слободен печат

Три смртни случаи, 74 новозаболени од Ковид-19 и 90 оздравени пациенти

Слободен печат

Британската Влада ќе субвенционира посети на ресторани

Слободен печат

Дваесет и шести ден од антивладините протести во Бугарија

Слободен печат

Струјата ги запали социјалните мрежи

Весна Дамчевска

Уништени канделабри во скопски Аеродром (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Уште тројца млади на возраст од 19 и 22 години заболени од Ковид-19 во Кавадарци

Слободен печат

Евакуирани жителите од околината на Мадрид поради пожар

Слободен печат

Мал авион падна врз зграда во село во близина на грчкиот град Серес

Миа Агенција

Протест во Белград, демонстрантите фрлаа со јајца и домати врз српскиот Парламент (ВИДЕО)

Слободен печат

Заборавете на доларот, купувајте злато: Цената на скапоцениот метал ќе руши рекорди до крајот на годината

Слободен печат

Џафери ја напушта Инфективна, ќе ја води конститутивната седница

Слободен печат