ТРАМП МУ СЕ ЗАКАНИ НА ИРАН СО УНИШТУВАЊЕ: Само нападнете што било американско!

Претседателот на САД, Доналд Трамп, му се закани на Иран со уништување, доколку нападнат што било американско, взовраќајќи на „неуката и навредлива изјава на Техеран“.

„Иран даде многу неука и навредлива изјава, која само покажува дека не се свесни за реалноста. Ако нападнат што било американско ќе им одговориме со огромна и надмоќна сила. Во некои области, надмоќното ќе значи уништување. Ги нема повеќе Џон Кери и Обама!“, напиша Трамп на својот Твитер профил.

Иран предупреду дека новите санкции кон земјата и врховниот лидер значат крај на дипломатијата меѓу Техеран и Вашингтон.

Прочитајте и...  Уредување и разубавување на улицата на Тоше во Крушево

Дури и претседателот Хасан Рохани, ги спореди последните акции на Белата куќа со ментална заостанатост.

Прочитај повеќе

Повторно граѓаните ги окупираа продавниците и супермакетите (ГАЛЕРИЈА)

Грција не воведува забрана за влез од Македонија: Покрај вирусот расте и заразата со лажни вести

Слободен печат

Регистриран случај на Ковид-19 кај наставничка во Тетово, уписот во училиште прекинат

Слободен печат

Приведени двајца сопственици на угостителски објекти во тетовско за непридржување на протоколите за работа

Слободен печат

Анкета: Се намалува довербата на Швеѓаните во способноста на Владата за справување со коронавирусот

Слободен печат

Уапсен маж кој се заканил со убиство на полскиот кандидат за претседател Рафал Трасковски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЕВН е должна цда изврши коригирање на сметките порача Бислимовски

Слободен печат

Рашела Мизрахи пријавила во полиција дека ја следеле и фотографирале лица со качулки

Обвинителството го предупреди Пленковиќ за вршење притисок

Слободен печат

Америка има нов план како да го стопира „Северен тек 2“

Слободен печат

Принцот Чарлс: Имав среќа, лесно поминав со коронавирусот

Слободен печат

Заев: Издржавме и потешки моменти заедно ќе го поминеме и овој, потребно е единство и дисциплина

Слободен печат