Трамп: Ким ми испрати „многу топло” писмо – Слободен печат
ВестиПланета

Трамп: Ким ми испрати „многу топло” писмо

Тој писмото го нарекол „прекрасно".

Американскиот претседател Доналд Трамп нагласи дека вчера примил „многу топло писмо” од севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун.

Тој писмото го нарекол „прекрасно”.

Трамп очекува да се случи нешто убаво со Пјонгјанг, но не соопшти повеќе детали.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close