Трамп ќе воведува нови санкции кон Иран – Слободен печат
ВестиПланета

Трамп ќе воведува нови санкции кон Иран

Американскиот претседател, Доналд Трамп синоќа најави дека САД во понеделник ќе воведат дополнителни санкции кон Иран.

Тој на Твитер објави дека Иран не може да има нуклеарно оружје.

– Воведуваме нови дополнителни санкции кон Иран. Се радувам на денот кога санкциите кон Иран ќе бидат укинати и тој ќе стане продуктивна и просперитетна држава повторно. Што побрзо тоа подобро, посочи Трамп.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close