Трамп ја повика Хилари да се приклучи во претседателската трка: Таа треба да исполни САМО ЕДЕН УСЛОВ – Слободен печат
ВестиПланета

Трамп ја повика Хилари да се приклучи во претседателската трка: Таа треба да исполни САМО ЕДЕН УСЛОВ

Американскиот претседател се огласи на Твитер.

Претседателот на САД, Доналд Трамп ја повикал денеска Хилари Клинтон да се вклучи во претседателската трка пред изборите во 2020 година.

„Мислам дека нечесната Хилари Клинтон треба да се вклучи во трката и да проба да ја украде од ултралевичарката Елизабет Ворен“, напишал Трамп на својот Твитер профил и додал дека има само еден услов.

„Нечесната мора да ги објасни сите свои злосторства и прекршоци, вклучувајќи и тоа како и зошто избришала 33.000 мејлови по добивање на судски повик“, напишал претседателот на САД.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close