3 C
Скопје

Трамп изјави дека не ѝ купил ништо на Меланија за Божиќ

Американскиот претседател Доналд Трамп призна дека се уште нема купено божиќен подарок за својата сопруга Меланија.

Тој го изјавил ова за време на видео конференција на Бадниковата вечер со американските војници кои работат надвор од државата, одговарајќи на прашањето што и купил на Првата дама, пренесува BBC.

„Тоа е тешко прашање. За сега најубавата честитка, имам многу работа. Многу љубов и љубов спрема семејството. Се сакаме и имаме прекрасен однос каков се надевам дека и вие имате со вашите сопруги. Вака ќе ви одговорам, се уште работам на божиќниот поклон. Остана уште малку време“, рекол Трамп.

Трамп и Меланија за Бадниковата вечер присуствувале на миса во баптистичката црква, а потоа празникот го прославиле со вечера во дворот од неговиот приватен клуб на Флорида.

Прочитајте и...  Воопшто не им е лесно: За Иванка Трамп и сопругот нема повеќе место во Вашингтон, а не ги сакаат ниту во Њујорк

За помалку од недела дена бил повикан во Претставничкиот дом, Трамп не одговорил на прашањето од страна на новинарите дали во црквата се молел за претседувачкиот Дом Ненси Пелози, но им рекол: Ќе имаме сјајна година, пренесува AP.

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Остави Коментар