-2 C
Скопје

Трамп: Испораката на вакцините против коронавирусот почнува следната недела

Американскиот претседател Доналд Трамп рече дека испораката на вакцини против коронавирусот би требала да почне следната недела.

Трамп додаде дека здравствените работници и постарите лица ќе бидат меѓу првите кои ќе ја добијат вакцината против ковид-19, пренесува Раша тудеј.

„Ја израмнуваме кривата. Вакцините се испорачуваат – буквално ќе почнат следната недела, а ќе ги добијат здравствените работници, лекарите, медицинските сестри и старите лица“, рече Трамп за време на обраќањето кон американските војници стационирани во странство за Денот на благодарноста.

 

Прочитајте и...  Бајден ги именува најважните дипломати во Стејт департментот, Нуланд се враќа како потсекретар

Поврзани вести

ВИДЕО I Поранешен агент на ШИК открива нечуени детали за припадникот на косовската полиција, Фадил Сулевиќ, кој вчера беше пронајден мртов во близина на Приштина: Еве што знаеше и кој се плашеше …

И.И.

ФОТО | „Доста беше“: Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ роденденски ја запроси девојката Сања

СП.

Среќа во несреќа: Нема повредени патници на ЈСП во сообраќајката кај Шумарски факултет

Слободен печат

Изградба и обнова на основни училишта со 328 милиони денари, за средните 19,7 милиони

Слободен печат

Филипче: Тие што прележале засега не треба да се вакцинираат

И.И.

Владата повторно ќе дава субвенции, овој пат 52 милиони денари ќе бидат поделени за енергетско ефикасни прозорци и сончеви колектори

И.И.

Остави Коментар