Трамп: Играта заврши (ФОТО)

Американскиот претседател Доналд Трамп по објавувањето на извештајот на специјалниот обвинител Роберт Малер за руското мешање во претседателските избори во САД, на Твитер објави интересна фотографија.

Трамп е свртен со грб, а на фотографијата пишува „Играта заврши”.

Без тајни договори. Без опструкции. За мразачите и демократите од радикалната левица – Играта заврши, напиша Трамп на Твитер.

Американскиот секретар за правда Вилијам Бар на денешното претставување на преработениот извештај на Малер истакна дека Руската Федерација се мешала во изборите во САД во 2016 година.

Но, Бар додаде дека нема индиции дека членови на изборниот штабот на актуелниот претседател на САД, Трамп соработувалe со Москва.

Прочитајте и...  Џорџ Буш: Убиството на Флојд е шокантен неуспех во борбата против расизмот

Прочитај повеќе

Силно невреме ја погоди Хрватска, падна град со големина на лешник, ги забели улиците (ВИДЕО)

Слободен печат

Митко Јанчев: Несовесните поединици кои не ги почитуваат мерките се тинејџери

Слободен печат

ЕУ го поздрави формирањето на нова Влада на Косово

МИА Агенција

Се предлага продолжен викенд карантин во Скопје, Штип, Куманово и Тетово

Слободен печат

Гренел го поздрави изборот на новата влада на Косово

Слободен печат

Продолжија протестите во Лондон по смртта на Џорџ Флојд

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вучиќ: Мерките на Приштина се „луди”, губиме еден милион евра на ден

МИА Агенција

Стоилковски: Зекири и Лукаревска се новите Цаца Билјановска

Слободен печат

Се развива велосипедската инфраструктура во Скопје – велосипедот најбезбедно превозно средство за време на пандемијата

Слободен печат

МВР: На граничните премини е задолжителен валиден PCR тест, кој е негативен, во спротивно следува државен карантин

Слободен печат

Рот: Се надеваме првата Меѓувладина конференција со Скопје и Тирана да се одржи наесен

МИА Агенција

Банката на Англија: Подгответе се за неуспех на трговскиот договор меѓу ЕУ и Велика Британија

Слободен печат