ВестиПланета

Трамп ги советува француските пожарникари: Употребите канадери

Американскиот претседател Доналд Трамп упати совет до француските пожарникари кои го гасат пожарот што ја пустоши катедралата Нотр Дам во Париз, сугерирајќи дека би требало да употребат „летачки танкери со вода“ односно канадери, и „брзо да реагираат“.

-Страшно е да се гледа огромниот пожар во катедралата Нотр Дам во Париз. Можеби летачки танкери со вода би можеле да бидат употребени во гаснењето. Мора да се реагира брзо!“, напиша американскиот претседател.

Тагови
Прикажи повеќе

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close