Трамп: Евентуална војна со Иран не би траела долго - Слободен печат

Трамп: Евентуална војна со Иран не би траела долго

САД би биле во силна позиција во случај на војна со Иран, а евентуален конфликт, кој не би вклучувал копнени сили, не би траел долго, изјавил претседателот на САД, Доналд Трамп.

Трамп, сепак, изрази надеж дека воопшто и нема да дојде до војна.

Ние сме во многу силна позиција, во случај нешто да се случи. А тоа не би требало долго, можам да ви кажам – рече Трамп и додаде дека во нападот не би биле вклучени компени сили.

Иранските медиуми од порано денеска инфромираа дека Рохани упатил порака до Макрон дека „неговата земја не сака војна со никого, па ниту со САД“.

Прочитај повеќе

Раст на МБИ-10 индексот на Македонската берза

Слободен печат

Конгресот побара од Помпео да сведочи за убиството на Сулејмани

Слободен печат

Протести во Багдад: Еден загинат, 25 повредени во судири на полицијата и демонстрантите

Слободен печат

Ни слика ни тон, ако не е по бонтон!

Мирослава Бурнс

Новата методологија на ЕУ звучи охрабрувачки за Османи

Слободен печат

Трамп: Таканаречениот врховен лидер на Иран да внимава што зборува

Слободен печат

Остави Коментар

5 + 13 =

Прочитај повеќе

Временска прогноза: Умерено облачно со магла во котлините

Слободен печат

Европскиот суд за човекови права одлучи: Жртвите од лустрација обесштетени со вкупно 32.400 евра

МИА Агенција

Датумот нема да дојде пред новата влада

Слободанка Јовановска

Курсна листа на НБРМ: Еврото денеска со вредност од 61.49 денари

Слободен печат

Демонстрации во Јордан против увозот на гас од Израел (ВИДЕО)

Слободен Печат

Уапсени две лица што се обиделе да продадат 12 милијарди лозинки

Слободен печат