Трамп: Џулијани беше вистинската личност за работата со Украина

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја бранеше својата одлука од личниот адвокат Руди Џулијани да бара да работи на случајот Украина.

Еден ден откако беа завршени јавните сведочења во одборот за разузнавачки прашања на Претствничкиот дом на Конгресот, Трамп во емисијата „Fox and friends” кажа дека на Џулијани му рекол да се позанимава со проблемот на корупцијата во Украина бидејќи ја ужива репутацијата на голем борец против криминалот, пренесоа британските медиуми.

-Руди Џулијани е еден од најголемите борци против криминалот на сите времиња – рече Трамп за поранешниот градоначалник на Њујорк.

То кажа и дека Украина е позната како корумпирана земја и дека Џулијани бил вистината личнист за таа работа.

Прочитајте и...  Полицијата ги растера демонстрантите од пред српското Собрание (ФОТО)

Прочитај повеќе

Демонстрантите се повлекоа, полицијата го опколи Собранието во Белград (ВИДЕО)

Слободен печат

Светски aгенции: Екстремистите со нападите ја предизвикаа полицијата и немирите во Србија

Слободен печат

Стефановиќ: Обид за насилно преземање на власта

Слободен печат

Шекеринска: Изјавата на Меркел е потврда дека сме на прав пат и можеме

Слободен печат

Мицкоски: Пред голема победа сме, заминува срамното и понижувачко време

Слободен печат

Вулин: Државата мора соодветно да одговори на насилството

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јеремиќ: Власта пушти хулигани да прават нереди и да предизвикуваат судири

Слободен печат

Села: Куманово е со раните на Алмир, ние ќе се бориме секој Албанец да добие држјавјанство со Алиајнса за Албанците

Слободен печат

Ахмети: Мислиш срцето си им го откорнал за некое унапредување на Албанец

Слободен печат

Грција ублажи уште некои мерки воведени поради епидемијата од коронавирус

Слободен печат

Тачи в понеделник заминува во Специјалното обвинителство во Хаг

МИА Агенција

Полицијата во Белград ја презеде контролата врз главните пунктови околу Собранието

Слободен печат