Тракторист загина во Арачиново во страотен судир со автомобил

Тешка сообраќајна несреќа во Арачиново / 6 октомври 2021 / фото: Pacensure.com

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва околу 20 часот во скопското село Арачиново, каде се судриле автомобил и трактор, а според полицијата, загинал возачот на тракторот, објави порталот Pacensure.com.

На локалниот пат од населбата Ченто кон Арачиново, се случи незгода во која учествувале трактор управуван од С.С. (1959) од селото Арачиново и автомобил „Голф“ управуван од М.Д. (1993) од Арачиново, велат од полицијата.

„Во несреќата, лицето со иницијали С.С. претрпело повреди и било пренесено во Ургентниот центар на клиниките „Мајка Тереза“, каде лекар ја утврдил смртта“, информираат од МВР, додавајќи дека се работи на утврдувањето на причините поради кои се случила сообраќајната несреќа.

Видео на денот