Тракторист прегазил малолетничка во кумановско и избегал

Вчера околу 19 часот, малолетничка е прегазена во кумановското село Ропаљце откако била удрена од тракторист кој го напуштил местото на несреќата. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „На 13.09.2023 во 19.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека во с.Ропаљце, општина Липково, трактор со приколка удрил во малолетничка од с.Ропаљце и го напуштил … Продолжи со читање Тракторист прегазил малолетничка во кумановско и избегал