Трагична сообраќајна несреќа вечерва на скопската обиколница кај Радишани

Полиција - пункт / фото: EPA/EFE. Georgi Licovski

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на скопската обиколница на клучката за Радишани, објави Република.

Според порталот, во несреќата има една жртва, а повеќемина се повредени.

Во сообраќајката учествувале два патнички автомобила, а според информациите, едно лице починало на самото место, додека повеќе лица се пренесени во болница со повреди.

Видео на денот