Трагичен крај: Се самоуби српски фудбалер

Засега не се познати причините за самоубиството/принтскрин/ФК Арарат

Српскиот фудбалер Горан Обрадовиќ изврши самоубиство, а трагичната вест ја објави ФК Арарат од Ерменија, клубот во кој дефанзивецот остави најголем белег во кариерата.

Засега не се познати причините на кој начин и зошто се самоуби Обрадовиќ.
„Почивај во мир“, напиша ФК Арарат на Твитер.


Горан Обрадовиќ минатата сезона настапуваше за тимот на Тауншип ролерс од Боцвана, а освен за Арарат, Србинот во кариерата настапуваше и за Ганџасар, Алашкерт и Мику.
Обрадовиќ е роден 1986 година, а во Србија настапуваше за екипите на Млади радник од Пожаревац и БСК.

Видео на денот