Трагедија: Загина познат тиктокер додека снимал видео

Фото: Принтскрин - Јутјуб

Животот на познатиот тиктокер Едгар Гарај заврши трагично обидувајќи се да сними видео од карпа висока 21 метар, пишува New York Post.

Нуркачите морале да го извадат телото на Едгра од Индијана, САД и тоа од подводна пештера, соопштил неговиот брат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MNCNewsroom (@mncnewsroom)


Гарај кој загина на 27 годишна возраст последен пат бил виден во неделата на 29 јануари кај светилникот во Кабо Роху, во Порторико.

„Изразуваме најдлабоко сочувство на семејството и најмилите на Едгар и се молиме да пронајдат сила во овие најтешки моменти – рекол Хозе Е. Дијаз, командатот на крајбрежната стража на Сан Хуан.

Тиктокерка објави шокантно видео: Ти го уби мојот син, нема да престанам додека не те најдам

Најпопуларниот тиктокер живее во Италија од својата прва година, сега доби италијанско државјанство

Почина тиктокерот Ренди Гонзалес од дуото „Enkyboys“: По смртта се огласи неговиот 6-годишен син

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот