33.8 C
Скопје

Трагедија во Виница: Малолетен пешак тешко повреден во сообраќајка

Малолетен пешак е тешко повреден на ул.„Ванчо Прке” во Виница откако во него удрило патничко возило „ланд ровер”, со винички регистарски ознаки, управувано од С.М.(67) од село Градец.

Како што соопшти МВР, сообраќајката била пријавена вчера во 10.30 часот во Полициската станица Виница.

-Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирни во Клиничкиот центар Штип, наведуваат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Виница

Поврзани вести

Фон дер Лајен: Унгарскиот анти-ЛГБТ закон е срамен и дискриминирачки

Слободен Печат

МЖСПП: Концентрацијата на ПМ 10 честичките во текот на вчерашниот ден е надмината на речиси сите мерни места

Слободен печат

Булеварот „Цветан Димов” ќе се прошири на шест коловозни ленти, определени објекти ќе се урнат

Слободен печат

Колев за БГНЕС: МИА и МРТ користат говор на омраза насочена кон Бугарија

Андреја Ристески

Пукотница во Нови Сад: Ранет е маж, напаѓачот е уапсен

Слободен Печат

„Политико“: На сите им е преку глава од ставот на Бугарија, губи пријатели со голема брзина и го дестабилизира Западен Балкан

Слободен печат

Остави Коментар