Tрагедија во Србија: Ученик загина, скокнал од прозорец во училницата кога заѕвонило ѕвончето

Фото: Курис.рс

Тешка трагедија се случи денеска во српското гратче Качарево кај Панчево, кога четиринаесетгодишно момче скокнало од прозорецот на училиштето. Според неофицијални информации, момчето наводно испило некои таблети пред да се самоубие, објави Курир.рс.

За време на настава по германски јазик, пред пријателите и професорката скокнал низ прозорецот од училницата која се наоѓа на вториот кат од училиштето.

Момчето седело на последната клупа, а кога заѕвонило ѕвончето за крај на часот, истрчало и скокнало низ прозорецот. Неговото тело било пронајдено на тротоарот во училишниот двор, а трагедијата во полиција ја пријавиле вработени од обезбедувањето.

Оние кои го познавале момчето велат дека бил добар пријател и многу сакан и ценет, просечен ученик, а бил од семејство во кое немало никакви проблеми.

Во Качарево, инаку, живее значителен број Македонци – околу 20 отсто од 7.000 жители се со македонска националност.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот