13 C
Скопје

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Син го пронашол својот татко мртов во гаража

Вчера, на 06.08.2020 во 15.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во скопско село 27-годишно лице во гаража го пронашол обесен неговиот 51-годишен татко, информираат од МВР.

Од страна на доктор од Итна медицинска помош била констатирана смрт.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

Прочитајте и...  Образовни асистенти за децата со попреченост од следната училишна година

Поврзани вести

Претседателот Пендаровски го потпиша Указот за прогласување на законот за попис

Слободен печат

Образовни асистенти за децата со попреченост од следната училишна година

Слободен печат

Дворчик: Модерна ја откажа испораката на вакцини за Полска

Слободен печат

Граѓанската иницијатива „НаТочак“ апелира до скопските општини за подобрување на безбедноста во сообраќајот

Слободен печат

Бајден ќе ја поништи забраната на Трамп за трансродови лица да служат во армијата

Слободен печат

ЈКП Сарај: Не е точно дека некој краде опрема од езерото Треска

Остави Коментар