ТРАГЕДИЈА ВО РУСИЈА: Пожар во детски камп, најмалку пет деца загинаа (ВИДЕО)

Во пожар во детски камп во ски-центарот Холдоми во Русија, најмалку пет деца го загубиле животот, пренесуваат руските медиуми.

Според информациите, загинати се три девојчиња од 10 и две од 11 години, а уште едно дете е во тешка здравствена состојба. Повредени се 12 луѓе, од кои седум се деца.

Огнот најпрво избил во еден од шаторите, а потоа се проширил на 26 шатори од кои 20 целосно изгореле.

Во кампот за време на пожарот имало 189 деца. И понатаму се испитува причината за пожарот.

Прочитајте и...  Нови 46 случаи на заразени во Словенија, полицијата не доби овластување да ги следи граѓаните без судска одлука

Прочитај повеќе

Србија: Економски мерки од 5,1 милијарди евра за помош на стопанството

МИА Агенција

Карантинот во Италија мора да се почитува: „Кој ќе оди во црква додека е забрането, ќе биде лекуван само со молитви“

Слободен печат

Пендаровски: Со ограничувањето на движење и затворањето на границите директно страда економијата (ВИДЕО)

Слободен печат

Амнести: Сериозни последици од ширење на Ковид-19 во руските затвори

МИА Агенција

Во Грција бројот на жртви од Ковид-19 се зголеми на 49

МИА Агенција

Уставниот суд на Косово ја поништи владината одлука за ограничување на движењето

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

За милиони во Индија, социјалното дистанцирање е невозможна мисија

Слободен печат

Германските зоолошки градини бараат помош од 100 милиони евра

МИА Агенција

Пендаровски: Да им се оддаде признание на сите служби кои работат непрекинато за справување на епидемијата (ВИДЕО)

Слободен печат

Договорена откупната цена на зелката до 20 април од минимум 15 денари за килограм

МИА Агенција

Лајен предупредува дека дезинформациите за Ковид-19 се опасни по живот

МИА Агенција

Обраќање на претседателот Стево Пендаровски (ЖИВО)

Слободен печат