ТРАГЕДИЈА ВО РУСИЈА: Пожар во детски камп, најмалку пет деца загинаа (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

ТРАГЕДИЈА ВО РУСИЈА: Пожар во детски камп, најмалку пет деца загинаа (ВИДЕО)

Огнот најпрво избил во еден од шаторите, а потоа се проширил на 26 шатори од кои 20 целосно изгореле.

Во пожар во детски камп во ски-центарот Холдоми во Русија, најмалку пет деца го загубиле животот, пренесуваат руските медиуми.

Според информациите, загинати се три девојчиња од 10 и две од 11 години, а уште едно дете е во тешка здравствена состојба. Повредени се 12 луѓе, од кои седум се деца.

Огнот најпрво избил во еден од шаторите, а потоа се проширил на 26 шатори од кои 20 целосно изгореле.

Во кампот за време на пожарот имало 189 деца. И понатаму се испитува причината за пожарот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close