Трагедија во Пробиштип: Маж изгоре во сопствената бавча

pexels
Пожарникари/ Фото: МИА

Во 15 часот пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Пробиштип. Околу 22.50 часот на наведеното место во својата бавча бил пронајден починат Д. Ѓ. (82) од Пробиштип со видливи изгореници на телото“, соопшти МВР.

Увид извршила екипа од Полициската станица Пробиштип.

Видео на денот