Трагедија во Охрид: Девојче падна од балкон на шести кат

Фото: Архива на „Слободен печат“

Дете падна од балкон на зграда во населбата Христо Узунов во Охрид, објави порталот „Охрид1“.

Како што дознаваат тие, се работи за мало девојче кое паднало од шести кат и се здобило со многу скршеници при што е пренесено во болница.

Порталот најавува повеќе информации наскоро.

Видео на денот