ТРАГЕДИЈА ВО НИШ: Седумгодишно дете загина по пад од 12 кат

Седумгодишно дете загина денеска околу 8.30 часот по пад од висока зграда во Ниш, дознава Блиц.рс.

Според првичните информации, детето, кое било само дома, паднало од 12 кат на зградата. Детето паднало врз автомобил марка „голф“ паркиран пред зградата и на лице место починало.

Се утврдуваат деталите од трагедијата.

Според зборовите на соседите, мајката на детето заминала да го однесе другото дете во градинка, која се наоѓа во близина на зградата, а детето, најверојатно, гледало низ прозор кога мајката ќе се врати, па така дошло до трагедијата.

– Детето најверојатно се навалило преку работ од прозорот нестрпливо да види кога мајка му ќе се врати, па изгубило рамнотежа и паднало врз автомобилот пред зградата. Ова е страшна трагедија – раскажале шокираните соседи.

Прочитајте и...  Израелскиот министер за одбрана „искрено“ жали за убиството на Палестинец со посебни потреби

Прочитај повеќе

И Забрчанец во самоизолација поради контактот со Зекири

Слободен печат

„Не ви е тоа милениче“: Посвоиле дете со аутизам, го користеле за прослави и сликање, па го вратиле (ВИДЕО)

Слободен печат

Поради нередите во САД, Трамп ќе ја прогласи левичарската група Антифа за терористичка

Слободен печат

Портпаролот на Путин ја опиша борбата со коронавирусот: Не можеш да разликуваш јагоди од пилешко

Слободен печат

Шведска првпат од 13. март без смртни случаи

Слободен печат

БиХ: Премиерот и другите осомничени во аферата со респираторите пуштени на слобода

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Италија во последните 24 часа починаа 75 лица

Слободен печат

Филипче: Тестирано семејството на починатиот од Ковид-19 од Чаир

Слободен печат

Рударски гигант со експлозив уништи 46.000 години стари пештери на Абориџините

Слободен печат

Братот на Џорџ Флојд раскажа како течел разговорот со Трамп: Не ми даде можност ниту да зборувам (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонскиот полициски синдикат бара да престанат политичките борби во МВР

Слободен печат

Новинари на Ројтерс погодени со гумени куршуми на протестите во Минеаполис: Го снимив со камера како ја впери пушката кон мене (ВИДЕО)

Слободен печат