Трагедија во Кореја: Одбојкарка пронајдена мртва во својот стан

Корејската одбојкарка Ју-Мин Го е пронајдена мртва во нејзиниот дом, а се сомнева дека извршила самоубиство.

Полицајците ја пронашле во нејзиниот стан откако поранешна соиграчка од Хјундаи Хилстејт безуспешно се обидувала да ја добие на телефон, а потоа дошла со нејзиниот стан, но повторно никој не и одговорил. Потоа повикала полиција која влегла во апартманот и го пронашла безживотното тело на поранешната одбојкарка.


Прелиминарната истрага покажа дека нема знаци на насилство или обивање на апартамнот и најверојанто станува збор за самоубиство, од засега непознати причини.

Интересно е што Ју-Мин Го во март годинава изненадувачки одлучи да ја прекине кариерата. откако претходно настапуваше седумм сезони за екипата на Хјундаи Хилстејт.

Прочитајте и...  Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

За краток период ова е втор случај на самоубиство на корејска спортистка откако во кон крајот на јуни животот си го одзеде и триатлонката Чои Сук Хјон. Како причина за нејзиното самоубиство беше злоставувањето од страна на тренерите и постарите членови на тимот.
Во случајот со одбојкарката Ју-Мин Го, таа немала никакви проблеми со тренерите и соиграчките.

Прочитај повеќе

Шахтјор моќно до Интер, Севиља за финале против Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Слободен печат

Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Слободен печат

УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Слободен печат

Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Слободен печат

Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат