Трагедија во Кичево: Син го уби својот татко со нож

Полиција / Фото: МВР

Грозоморно убиство го потресе Кичево, каде син го уби својот татко. Според МВР, синот му нанел повреди со остар предмет, по што таткото подлегнал на повредите.

Вчера во 22.30 часот во полициската станица Кичево, приведен е М.М.(30) од Кичево поради постоење основи на сомнение дека со остар предмет му нанел повреди на неговиот татко Н.М.(50), по што тој починал.

Извршен е увид од јавен обвинител и увидна екипа од полициската станица Кичево.

Видео на денот