Трагедија во Англија: Фудбалер почина откако бил претепан пред ноќен клуб

Фудбалерот на Метлок таун, Џордан Синот почина како последица на здобиените повреди, објави полицијата.

Синот бил пронајден во тешка здравствена состојба во Ретфорд, Нотингамшир, околу два часот по полноќ во утринава.

Полицијата објави дека претходно добила повик за да интервенира и да спречи голема масовна тепачка пред ноќен клуб , само неколку часа пред да биде пронајдено телото на фудбалерот.

Џордан Синот имал тешки телесни повреди, имал фрактура на черепот и како последица на повредите тој починал во болницата.
Полицијата веднаш уапсила неименуван 27-годишен маж за кого се сомнева дека ги нанел фаталните повреди на фудбалерот.

– Добивме страшна вест за нашиот поранешен фудбалер Џордан Синот. Не е познато под какви околности настапила смртта и нема да даваме коментари од почит кон семејството на Џордан, се вели во соопштението на Халифакс, кој прв се огласи по повод трагичниот настан.

Прочитајте и...  Еден од најдобрите боксери-тешкаши умре од смеа кога го слушна оправдувањето на Вајлдер (ВИДЕО)

Синот за Метлок таун настапуваше како позајмен играч од Алфретон таун, а кариерата ја започна во Хадерсфилд. Во меѓувреме настапуваше за Алтринхам, Бери, Халифакс и Честерфилд.

Прочитај повеќе

ЛЕ: Противниците на Интер со маски допатуваа во Милано! (ФОТО)

Слободен печат

Челзи нуди 30 милиони евра плус Кепа за голманот на Атлетико

Слободен печат

Каков удар за Баерн, Левандовски мора на долга пауза! (ФОТО)

Слободен печат

Ѓоковиќ го елиминираше и Колшрајбер во Дубаи (ВИДЕО)

Слободен печат

Флорентино Перез со огромна понуда за Ван Дајк!? (ФОТО)

Слободен печат

Годишен форум на тренери во организација на ФФМ

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НЕВЕРОЈАТНА ПОНУДА: Арапите нудат 400 милиони фунти за борба помеѓу Џошуа и Фјури

Слободен печат

Порно ѕвезда открива дека фудбалер и праќал приватни пораки (ФОТО)

Слободен печат

КРАЈ ЗА РУСКАТА УБАВИЦА: Марија Шарапова ја заврши кариерата

Слободен печат

Најголемото хрватско дерби пред празни трибини поради коронавирусот?

Слободен печат

Откажување или одложување: Коронавирусот им се заканува на Олимписките игри?!

Слободен печат

„Граѓаните“ поднесоа жалба во Лозана за одлуката на УЕФА

Слободен печат