ТРАГЕДИЈА: Убиен холандски фудбалер во Амстердам! (ФОТО)

Одбранбениот играч ги бранеше боите на англискиот клуб Бартон Албион. Холандскиот професионален фудбалер Келвин Мејнард (32) е убиен во текот на изминатата ноќ на улиците во Амстердам.

Мејнард е застрелан во својата автомобил во средата, а полицијата според изјава на сведок е во потрага по двајца осомничени кои од местото на настанот побегнале со црн скутер.

Застрелан со огнено оружје во Амстердам и полицијата сè уште не го знае мотивот за убиството, пренесува „АП“.

Убиството се случи истиот ден кога вооружен напаѓач во Амстердам го уби адвокатот кој водеше важен случаj против група обвинета за убиства поврзана со дрога.

Прочитајте и...  На денешен ден Панчев со историскиот гол во пенал рулетот и донесе европска титула на Црвена звезда (ВИДЕО)

Инаку, убиениот адвокат, Дерк Вирсум (44) го бранеше клучниот сведок во процек кој е во тек. Сегашниот клуб на Мајнард Алфенс бојс изрази сочувство до неговото семејство.

Прочитај повеќе

„Кралот“ Хаверц: Голгетер за историја во германскиот фудбал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвена звезда со „петарда“ до нова шампионска титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Се враќаат и навивачите на фудбалските стадиони

Слободен печат

Негативни тестовите на Академија Пандев и Борец

Слободен печат

Прекрасен гол на македонскиот репрезентативец Адеми за Динамо Загреб! (ВИДЕО)

Слободен печат

Обвинител бара затворска казна за Диего Коста

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гогов: Можеби ќе бидеме првиот второлигашки клуб во историјата кој ќе игра во Европа!

Слободен печат

Само еден играч имаше повеќе победи против Леброн, Џордан и Коби! (ВИДЕО)

Слободен печат

Аусилио: Јанг и Санчез се наши, Лаутаро може да го купите за 111 милиони евра!

Слободен печат

Националната пливачка федерација: Во најбрзо време да ги отворите базените!

Слободен печат

Интервју со Благојче Трајкоски: Силен Еурофарм Пелистер е добро за македонскиот ракомет!

Фидан Коминовски

Управниот одбор на ФФМ одлучи, сезоната продолжува без испаѓање од Првата лига и со баражи за вторите лиги

Слободен печат