ТРАГЕДИЈА: Пожар проголта четири деца во Њујорк! (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

ТРАГЕДИЈА: Пожар проголта четири деца во Њујорк! (ВИДЕО)

Пожарот избил на 5 спрат од зградата.

Пожарникарската служба на Њујорк соопшти денес дека шест лица, меѓу кои четири деца настрадале во пожар во станбена зграда во Харлем.

Пожарникарите тргнале да го гасат пожарот, а кога стигнале до двете последни соби ги пронашле телата на две возрасни лица и четири деца на возраст меѓу 3 и 11 години. Се верува дека сите се членови на едно семејство.

Пожарот избил на 5 спрат од зградата, 100 пожарникари учествувале во гаснењето и им било потребно повеќе од еден час да го стават огнот под контрола.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close