Трагедија: Почина 24-годишен фудбалер, поранешен играч на ПСЖ

Во Париз е пронајдено безживотното тело на младиот фудбалер Џордан Диакесе

Диакесе е поранешен фудбалер на ПСЖ, а моментно настапуваше за тимот од Корзика,  АС Фуриани.


„Со неизмерна и длабока тага дознавме за смртта нашиот 24-годишен фудбалер Џордан Диакесе, вчера попладне во Париз“, објави АС Фуриани.


Диакесе беше голем фудбалски талент, кој до 2017 година беше дел од младинските школи на ПСЖ, пред да премине во Швајцарија.

Диакесе има и три настапи на француската репрезентација до 20 години каде  настапуваше заедно со Томас Лемар и Паскал Кимпембе.

Прочитајте и...  Франција: Медицински персонал заразен од Ковид-19 развил привремен имунитет

Прочитај повеќе

Монтирано навивање на дербито Дортмунд-Баерн! (ВИДЕО)

Слободен печат

ФК Ренова: Што ќе се случи доколку има позитивен играч на Ковид-19?

Слободен печат

Денот кога Роналдо немаше решение за Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат

„Бип бип“: Фудбалскиот свет импресиониран од брзината на Дејвис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бундеслига: Баерн чекор поблиску до титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Стружани го дезинфицираат стадионот пред тренинзите и мечевите (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Величковски: Ни недостасува спортскиот тимски дух, комуникација и дружење

Слободен печат

Њукасл преговара со Барселона, но и со Гвардиола!

Слободен печат

Лео Меси како во најдобрите денови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Каков потег од Шкотска: Навивачите одлучуваат за иднината на фудбалерите!

Слободен печат

Роналдо има талент и за други спортови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Добри вести за Златан, повредата не е сериозна

Слободен печат