Трагедија на Божиќ: Гевгеличанец пронајден мртов во својот двор

Полиција СТОП сообраќај сообраќајка
Полициска лента / Фото: МИА

Вчера во 23,15 часот во Полициската станица Гевгелија, од Итната медицинска помош било пријавено дека во Гевгелија во дворот од неговиот дом бил пронајден починат Т.И.(39). Од страна на лекар констатирана била смрт без траги на насилство.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Гевгелија, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

Видео на денот