ТРАГЕДИЈА: Млада девојка се удавила во Дубровник – Слободен печат
ВестиРегион

ТРАГЕДИЈА: Млада девојка се удавила во Дубровник

Како што информира Индекс.хр, станува збор за девојка од Дубровник.

На плажа во близина на хотелот Палас во Дубровник се удавила 28-годишна девојка, пренесуваат хрватските медиуми.

Како што информира Индекс.хр, станува збор за девојка од Дубровник.

Причината за несреќата, како и повеќе информации ќе се знаат откако ќе биде извршена обдукција на мртвото тело.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close