ТРАГЕДИЈА: Македонски камионџија загина во Хрватска (ВИДЕО)

Возач на камион со македонски регистерски таблички почина во сообраќајна несреќа која се случила на автопатот А3 во Хрватска.

Како што пренесе хрватскиот портал „Индекс.хр“, камионот се судрил со автобус од Босна и Херцеговина.

Хрватските власти јавија дека возачот на камионот починал, а од автобусот полесно повредени се 10-15 патници.

Видеото погледнете го тука.

Прочитајте и...  Паниката од Италија пристигнува во Хрватска? Продавниците се празнат, цените на маските растат

Прочитај повеќе

ПОСЛЕДНИ СТАТИСТИКИ: Кој има најмногу шанси да се зарази од коронавирусот? (ИНФОГРАФИК)

Слободен печат.

Скопјанец осомничен за полов напад врз 12-годишно девојче

Слободен печат

Интервју со Фросина Ременски: Не сум жртва на СДСМ туку на политичко-разузнавачка операција (ВИДЕО)

Владата наложи да се одложат сите предвидени патувања и екскурзии во Италија

Слободен печат

Ќе ги гледаме само каналите на Јавниот сервис: Операторите ќе прекинат со реемитување на домашните и странски ТВ канали

Слободен печат

„Лешинарите“ не пропуштија да заработат на Коби и Џиана: 800 долари за маичка од комеморацијата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ОЈО Скопје поднесе Обвинителен предлог против албански државјани за тешка кражба

Слободен печат

Скопските туристички агенции почнаа да ги откажуваат патувањата за Италија

Мирослава Бурнс

Во Шангај излекуван првиот критично болен пациент од Ковид-19

Слободен печат

Од сообраќај исклучени пијан возач, двајца без дозвола и едно нерегистрирано возило

Слободен печат

Андоновиќ: Епидемија или пандемија? Коронавирусот мотив за креирање лажни вести

Слободен печат

По Македонија, ќе се бугаризира и Албанија

Срѓан Ивановиќ