13 C
Скопје

ТРАГЕДИЈА: Крокодил пред очите на семејството извлекол дете од чамец и го изел

На југот на Филипини крокодил пред очите на целото семејство извлекол 10 годишно дете од дрвен  чамец и потоа го изел.

Според британскиот „Сан“, естуарскиот крокодил го извлекол десетгодишното детенце кое седело во задниот дел од чамецот со постариот брат и сестра.

Таткото на детето потоа цела вечер трагал по својот син, но неговите остатоци подоцна ги пронашол рибар во блиското мочуриште.

Инаку, естуарскиот крокодил е најголемиот рептил на светот, кој може да достигне должина од 6 метри и да тежи повеќе од еден тон.

Поврзани вести

Вучиќ: Вложија повеќе од 1,2 милијарди евра за да ме срушат од власт

Филипче: Вечерва пристигнаа 38 400 вакцини од производителот „Астра-Зенека“

Слободен печат

Откриена е позадината на големата израелска акција: „Веста за инвазијата беше стапица“

Ерменија побара воена помош од Русија поради тензиите со Азербејџан

Горан Наумовски

Словенија го постави израелското знаме на зградата на Владата

Горан Наумовски

Поранешен припадник на зелените беретки во САД осуден за шпионажа во полза на Русија 

МИА Агенција

Остави Коментар