ТРАГЕДИЈА: Крокодил пред очите на семејството извлекол дете од чамец и го изел

На југот на Филипини крокодил пред очите на целото семејство извлекол 10 годишно дете од дрвен  чамец и потоа го изел.

Според британскиот „Сан“, естуарскиот крокодил го извлекол десетгодишното детенце кое седело во задниот дел од чамецот со постариот брат и сестра.

Таткото на детето потоа цела вечер трагал по својот син, но неговите остатоци подоцна ги пронашол рибар во блиското мочуриште.

Инаку, естуарскиот крокодил е најголемиот рептил на светот, кој може да достигне должина од 6 метри и да тежи повеќе од еден тон.

Прочитајте и...  И министерката за правда поднесе оставка по експлозијата во Бејрут

Прочитај повеќе

Во куќа во престижен кварт во Париз пронајден труп, таму лежел 30 години

Слободен печат

Трамп се двоуми меѓу две локации за неговата инаугурација за претседателски кандидат на Републиканците

Слободен печат

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Куомо против отворање на училиштата: Може само ако постои паметен план

Слободен печат

И САД загрижени од ситуацијата во Белорусија

Слободен печат

Руски дипломати протерани од Словачка поради шпионажа, Москва не остана должна

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Зибери: Опцијата за 4 смени со 20 минути час ќе биде главен елемент за ширење на вирусот

Слободен печат

САД ја предупредија Србија за ризикот од купување оружје од Кина

Слободен печат

Иран затвори весник кој ја истражуваше вистината за бројот на заразени и мртви од ковид-19

Слободен печат

Противничката на Лукашенко се смета за победничка на изборите во Белорусија: Ќе го докажеме секое кршење на изборните прописи

Слободен печат

Околу 600.000 хотели во светот почнаа да го прифаќаат биткоинот: Може да се резервира и сега

Слободен печат

Во Чикаго масовни грабежи и пукање, над 100 лица уапсени (ВИДЕО)

Слободен печат