ТРАГЕДИЈА КАЈ БРЕГОТ НА ТУНИС: Потона брод со 86 мигранти, четворица преживеаја – Слободен печат
ВестиПланета

ТРАГЕДИЈА КАЈ БРЕГОТ НА ТУНИС: Потона брод со 86 мигранти, четворица преживеаја

Брод што превезувал 86 мигранти од Либија вчера се превртел кај брегот на Тунис, соопшти туниската Црвена полумесечина.

– Четворица преживеани денеска на туниската крајбрежна стража и соопштија дека бродот потонал кај брегот Зарзиса, изјави претставник на Црвената полумесечина Монги Слим, пренесе Фена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close