ТРАГЕДИЈА: Гимнастичарка им подлегна на повредите по пад на тренинг - Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: Гимнастичарка им подлегна на повредите по пад на тренинг

Гимнастиката е во шок откако младата 20-годишна Мелани Колмен почина како последица на здобиените повреди. Мелани беше гимнастичарка на Универзитетот Јужен Конектикет, а фаталните повреди по нејзиниот живот ги здоби за време на рутинска вежба.

– Нашите мисли и молитви се насочени кон семејството на Мелани – изјави директорот на атлетискиот клуб на Јужен Конектикет, Џеј Моран.

Веднаш по трагичниот настан во кој животот го загуби нивната ќерка, се огласи и семејството.
– Убедени сме дека духот, насмевките и хуморот на Мелани ќе живеат пшреку оние кој највеќе ја сакаа – порача семејството Колмен.

Прочитајте и...  ОФИЦИЈАЛНО идентификувано телото на Коби Брајант

Прочитај повеќе

Само трагичната смрт на Дражен може да се спореди со оваа на Коби

Слободен печат

Профитерите заработуваат од смртта на Брајант, сликичка продадена за неверојатни 50.000 долари

Слободен печат

Тим последен полуфиналист, подобар од Надал во четири сета

Слободен печат

Ливерпул не е толку силен, Премиер лигата е слаба

Слободен печат

Мурињо и официјално си доби засилување во нападот

Слободен печат

АБА ја потврди казната за МЗТ Скопје

Слободен печат

Остави Коментар

eleven − ten =

Прочитај повеќе

Шекил: Сè уште не спијам, го загубивме најголемиот во историјата на Лејкерс

Слободен печат

НБА лигата во иднина без броевите 8 и 24?

Слободен печат

Навивачите на Јунајтед со чадни бомби го нападнаа домот на Вудворд (ВИДЕО)

Слободен печат

Прво грен слем полуфинале за Зверев, Халеп меѓу четирите најдобри за помалку од еден час

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО идентификувано телото на Коби Брајант

Слободен печат

24 поени на Ембид во дресот на Коби „24“ (ВИДЕО)

Слободен печат